HOŞGELDİNİZ...

Açılış Sayfası Yap   Sık Kullanılanlara Ekle        Hoşgeldiniz...                                     dt-ac@hotmail.com

Diş Hekimi Ahmet ÇIKRIK

İletişim

Web sayfalarımıza hoş geldiniz. 
Sitemizden, diş tedavileri ve uygulamaları
konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz. 
 İletişim sayfamızdan istek ve sorularınızı
gönderebilir, adres krokimizi görebilirsiniz.


 

Diş Hekimi Ahmet ÇIKRIK

   İMPLANT

 

 DENTAL İMPLANT NEDİR?

 

        Medikal titanyumdan vida formunda üretilmiş suni diş köküdür.Çene kemiği içerisine yerleştirilerek belirli bir süre kemik ile kaynaşması beklenir.Bu süre sonunda taşıma parçası takılarak üzerine ihtiyaç duyulan diş ya da dişler yapılır.

 

     Titanyum,biyolojik uyumluluğu yüksek bir madde olup insan vücudunun diğer bölümlerinde uygulanan ortopedik implantlarda  da kulanılmaktadır.Dental implantların klinik başarı oranı yüzde 98 dir.

  

 

    Çene kemiğinin en önemli görevlerinden biride diş kökünü tutmaktır.Diş eksikliği oluştuğu andan itibaren,kemikte başlayan erime,belirli bir süre sonunda büyük miktarlara ulaşmaktadır.Zamanında uygulancak bir implantın sağlayacağı en büyük yararlardan biride söz konusu erimeyi durdurarak kemiği korumasıdır.

  

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

Dental implantlar size diş eksikliğinizin bulundugu bölgede, doğal dişlerinizle tamamen aynı görünüş ve fonksiyonda dişlere sahip olmanızı sağlar.

 


      Tek Diş Eksikliklerinde

 

   

 

Yanlızca bir dişiniz eksikse ve protez yaptırmaya gereksiniminiz varsa alışılmış köprüler yerine implant uygulaması tercih edilebilir.Standart köprü protezinde,destek sağlamak amacıyla,boşluğa komşu ön ve arka dişlkeri kesmek gerekir.Kesilmiş dişler çürüğe daha yatkındır ve köprü gövdesi altındaki kemik kısmı erimeye devam ederek komşu dişlerin sağlığını tehlikeye atabilir.Dental implantlarda ise yanlızca eksik dişin yerini, bir diş konur ve komşu dişler kesilmez.

 

 

 


    Kismi Diş Eksiklikleri

 

 

 

    Birden fazla diş eksikliğinde ve sabit protez yapılamayacak arka bölge diş eksiklerinde klasik olarak parsiyel protezler uygulanır.Parsiyel protez metal kaide üzerinde eksik dişleri taşır ve kancalar yardımıyla komşu dişlere tutunur.Takıp çıkartmalı yani hareketli protezdir. İmplant uygulamalarında ise köprü yapılabilir.Böylece kancalara olan gereksinim ortadan kalkar.geceleri çıkarmak gerekmez çünki sabittir.Bunun yanında implantlar çene sağlığınızı korumya katkıda bulunur.

   

   

  


   

   Topuz Tutuculu Total Protezler

 

 

 

   

  

 Dental implantlar tüm dişler eksikken yapılan hareketli protezleri destekleyen en etkili seçenektir.Total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır ve kemik erimesine yol açar.İyi tutunamayan protez, devamlı vurmalara neden olur, çiğnemeyi zorlaştırır, konuşmanızı ve görünüşünüzü kötü yönde etkiler.Alt veya Üst çeneye yerleştirlecek bir kaç implant üzerine konulan topuz şeklindeki başlıklar protezinizin sıkıca tutunmasını sağlar.Böylece protezinizi ve kendinize güvenerek rahatlıklala yiyebilir,gülebilir duruma gelebilirsiniz.